Brzydki zapach w lodówce – jak się go pozbyć? Sprawdzone sposoby!

Moja lodówka brzydko pachnie. To nie tylko lodówka, to cała kuchnia.

Zapach jest zwykle spowodowany przez jedną z tych rzeczy:

– śmierdzący artykuł spożywczy, który został włożony do lodówki i był tam zbyt długo

– Zwietrzałe powietrze z nieszczelnej zmywarki, które może powodować przenoszenie zapachów na żywność w lodówce

– Nagromadzenie pleśni na żywności lub przedmiotach nieżywnościowych w lodówce, takich jak pudełka po serach lub sokach owocowych.

– Tylna przestrzeń lodówki nie była czyszczona od dłuższego czasu.

To tylko niektóre z powodów, które mogą przyczyniać się do brzydkiego zapachu w lodówce, jednak jak się go pozbyć?

Brzydki zapach w lodówce – lepiej zapobiegać niż leczyć!

Jeśli kiedykolwiek otworzyłeś lodówkę i poczułeś zapach czegoś paskudnego – twoje jedzenie jest teraz niejadalne. Nawet jeśli nie czujesz nieprzyjemnego zapachu, zaufaj nam, kiedy mówimy, że tam jest. Przyczyną tego okropnego zapachu jest najprawdopodobniej zgniłe jedzenie, które zbyt długo leżało z tyłu lodówki.

Jednym z powodów może być przepełnienie lodówki zbyt dużą ilością przedmiotów, aby zaoszczędzić miejsce. Ma to efekt domina na wszystkie inne produkty spożywcze, które znajdują się w pobliżu tych zepsutych resztek. Zaopatruj lodówkę tylko w to, co z łatwością zmieści się i zostaw dużo miejsca z tyłu, aby wyeliminować wszelkie nieprzyjemne zapachy.

Kilka podstawowych zasad do zapamiętania:

  • Utrzymywać w czystości. Upewnij się, że na zewnątrz lodówki nie ma żadnych lepkich rozlanych płynów lub rozlane mleko w środku.
  • Nie zapomnij wyłączyć światła, gdy nie używasz go przez dłuższy czas.
  • Trzymaj świeżą torbę z jedzeniem z dala od starej, aby nie wyczuć jej nieprzyjemnego zapachu.
  • Trzymaj trochę sody oczyszczonej w szafce lub na półce, aby usunąć nieprzyjemne zapachy z lodówki.

Szybkie sposoby na utrzymanie porządku w lodówce!

Za każdym razem przed pójściem spać ważne jest, aby szybko wyczyścić lodówkę.

To naprawdę proste i potrzebujesz tylko kilku minut swojego czasu.

Oto kilka metod czyszczenia lodówki:

  • Mycie mydłem i wodą półek i ścian wewnętrznych. Wlej trochę wody na gąbkę, dodaj mydło, a następnie wyczyść półki. Jeśli już je wyczyściłeś, po prostu przetrzyj ich powierzchnie wilgotną ściereczką
  • Wyjmij wszystkie pojemniki na żywność z lodówki – Przetrzyj wszystkie powierzchnie w odpowiedniej kolejności – Usuń wszelkie niepożądane zapachy sodą oczyszczoną lub Febreze

Dzięki temu Twoja lodówka będzie pachnieć świeżo, jak nowa!

Co pochłania zapachy w lodówce?

Pochłaniająca zapachy podkładka do lodówki to rodzaj gąbki, która pochłania zapachy. Stwierdzono, że te płatki są bardziej skuteczne w pochłanianiu zapachów niż niektóre inne produkty na rynku.

Najlepsze pochłaniające nieprzyjemne zapachy podkładki pod lodówkę są również wykonane z materiału, który nie psuje się, jak plastik lub papier, dzięki czemu będą pochłaniać zapachy przez długi czas i można je wyrzucić, gdy przestaną być przydatne.

Domowe sposoby na pochłanianie zapachów z lodówki

Bardzo znanym sposodem na utrzymanie pochłanianie brzydkich zapachów z lodówki, jest umieszczenie w niej pojemnika z ziarnami kawy. Ziarna kawy są bardzo dobrze znanym składnikiem o wysokich umiejętnościach pochłaniania zapachów. Jeśli czujesz nieprzyjemny zapach w lodówce umieść w niej kilka ziaren kawy lub zrób to znacznie wcześniej, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji!