Kwiaty, które nie potrzebują światła.Wybierz idealne gatunki roślin do ciem

Kwiaty doniczkowe można sklasyfikować jako rośliny domowe lub rośliny ogrodowe. Rośliny domowe są zwykle uprawiane w pojemnikach i często można je znaleźć w biurach, a także w domach. Rośliny ogrodowe są zwykle uprawiane z zamiarem sadzenia na zewnątrz i życia na zewnątrz przez pewien czas przed przesadzeniem w inne miejsce.

W przeciwieństwie do roślin domowych, rośliny ogrodowe potrzebują więcej miejsca, aby prawidłowo rosnąć. Wymagają więcej światła słonecznego, gleby i wody niż w pomieszczeniach. Kwiaty doniczkowe, które mają być trzymane w pomieszczeniach, powinny być zawsze trzymane na oknie wychodzącym na południe lub w pobliżu źródła światła, aby mogły cieszyć się wystarczającą ilością światła słonecznego.

Kwiaty doniczkowe, które nie potrzebują światła dziennego

Rośliny doniczkowe, które nie potrzebują światła, ułatwiają ludziom hodowanie roślin w ich domach. Nie muszą się martwić o światło słoneczne i mogą kontrolować temperaturę przestrzeni, w której rosną.

Najczęstsze rodzaje kwiatów doniczkowych to kaktusy, które nie potrzebują światła, sukulenty, które potrzebują tylko odrobiny światła i paprocie, które lubią trochę światła pośredniego.

Kwiaty z czasem przystosowały się do wzrostu w różnych warunkach od przebywania na zewnątrz.

Kwiaty domowe lubiące ciemne mniejsca – jakie wybrać?

Kwiaty doniczkowe nie najlepiej nadają się do ciemnego miejsca. Ale nadal możemy je mieć w naszym domu, o ile masz wystarczająco dużo światła.

Najłatwiejszym sposobem na posiadanie roślin domowych w ciemnym otoczeniu jest wyhodowanie ich na parapecie okiennym. Jeśli nie masz dostępu do okien, będziesz potrzebować sztucznego światła.

Niektóre z najlepszych opcji dla roślin domowych, jeśli nie lubisz światła, to te, które wspomnieliśmy wcześniej, oraz:

  • roślina węża (Sansevieria),
  • roślina zebry (Aphelandra squarrosa),
  • chińska wiecznie zielona (Aglaonema),
  • rodzina roślin draceny (Dracaenaceae).

Kwiaty doniczkowe nie lubiące światła – jak o nie dbać?

Rośliny doniczkowe to świetny sposób na cieszenie się zielenią bez konieczności dbania o żywą roślinę. Utrzymanie roślin doniczkowych jest również znacznie mniej skomplikowane. Ale jest kilka małych sztuczek, aby hodować kwiaty doniczkowe, które nie lubią światła, więc nie musisz używać sztucznego źródła światła.

1) Wybierz odpowiednią doniczkę i glebę dla swojej rośliny:

Najpierw wybierz doniczkę i glebę, które będą najlepsze dla twojej rośliny. Jeśli chcesz, aby były w cieniu i nie masz nic przeciwko częstszemu podlewaniu, zdobądź taki z mniej otworami drenażowymi lub umieść kamienie na dnie. Możesz także kupić specjalny kompost przeznaczony dla roślin, które potrzebują mniej wody. Jeśli chcesz, aby były w pełnym słońcu, ponownie upewnij się, że mają wystarczająco dużo otworów drenażowych.

2) Wybierz odpowiednie miejsce

Światło jest bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze miejsca na roślinę doniczkową. Jedną z najlepszych opcji byłby obszar, w którym przez okno wpada pośrednie światło słoneczne lub, jak w przypadku roślin które nie lubią światła zacienione miejsce. Sprawdź je dokładnie w różnych porach dnia, zanim podejmiesz decyzję!

3) Podlewanie – jak często podlewać rośliny doniczkowe?

Istnieje wiele odmian dotyczących tego, jak długo doniczki muszą mieć wodę. Najpopularniejszym sposobem jest wyjęcie doniczki do zlewu lub na zewnątrz, aby podlać kwiata. Należy to robić raz w tygodniu, ale pamiętaj, że jeśli używasz systemu samonawadniania, musisz to robić tylko co trzy tygodnie.

Innym sposobem jest pozostawienie doniczki na parapecie i użycie butelki z rozpylaczem. Powinieneś dążyć do uzyskania trochę wody na glebie przynajmniej raz dziennie, chociaż możesz mieć szczęście raz na 2-3 dni, w zależności od tego, gdzie się znajdujesz.