Automatyzacja laboratorium – korzyści dla diagnostów czy pacjentów?

Zapewnia większą efektywność realizowanych działań, skraca czas oczekiwania na wynik i zwalnia techników z prac manualnych – automatyzacja laboratorium to szereg korzyści zarówno dla diagnostów jak i pacjentów. Jakich? Koniecznie sprawdź. 

Automatyzacja laboratorium – szansa na dostosowanie rozwiązań do specyfiki jednostki

Automatyzacja laboratorium opiera się na wdrażaniu innowacyjnych technologii, wykorzystaniu zaawansowanych informacji laboratoryjnych, pochodzących z systemów zarządzania i wprowadzeniu funkcjonalnych przyrządów, odpowiadających potrzebom i celom strategicznym laboratorium. Dzięki nowym wdrożeniom możliwe jest przeprowadzanie zaawansowanych analiz, a w konsekwencji – zapewnienie realnych korzyści dla diagnostów i pacjentów.

Korzyści dla diagnostów laboratoryjnych

Nowe technologie w branży medycznej, to nowe możliwości – zwłaszcza dla diagnostów laboratoryjnych. Automatyzacja laboratorium wyraźnie skraca czas pracy, zapewnia większe bezpieczeństwo pracowników, poprzez zmniejszenie potrzeby udziału człowieka w zachodzących procesach, minimalizuje ilość odpadów i redukuje koszty. Co więcej, zaawansowane technologie pozwalają diagnostom skupić się na zadaniach strategicznych.

Korzyści dla pacjentów

Automatyzacja laboratorium to wydajna praca diagnostów i realne korzyści dla pacjentów. Systematyczne wdrażanie nowych metod i urządzeń, gwarantuje wyraźne skrócenie czasu oczekiwania na wynik, a w rezultacie – na diagnozę. Co więcej, praca maszyn pozwala zredukować ryzyko wystąpienia błędu ludzkiego, w konsekwencji czego pacjent otrzymuje bardziej precyzyjny wynik. To możliwe, dzięki możliwości utrzymania wysokiego poziomu jakości realizowanych badań. 

Zautomatyzowane laboratorium pracuje wydajniej. Gdzie szukać wsparcia w zmianach? 

Automatyzacja laboratorium jest procesem bardzo wymagającym, niemniej – koniecznym. Chcąc wprowadzić wymagane zmiany, warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy sprawdzą możliwości techniczne jednostki i określą bieżącą wydajność w zakresie wymaganych parametrów. Na dalszych etapach zaproponują niezbędne wdrożenia i adaptacje i zaproponują rozwiązania odpowiadające potrzebom i celom strategicznym laboratorium. Profesjonalną pomoc znajdziesz m.in. w Roche Lab.