Jak odzyskać swoje konto na facebooku? Krótki poradnik krok po kroku

Facebook to platforma mediów społecznościowych, która stała się najpowszechniej używaną na Ziemi. Łączy miliardy ludzi i firm, ale ma też ciemną stronę.

Facebook oferuje różne sposoby udostępniania treści. Możesz publikować tekst i obrazy, tworzyć wydarzenia, rozmawiać z innymi, dołączać do grup lub korzystać z Facebooka Marketplace do kupowania i sprzedawania rzeczy.

Konto na Facebooku posiada dzisiaj chyba każdy, ale co zrobić gdy nagle stracisz do niego dostęp? Odpowiemy w poniższym artykule!

Powody usunięcia konta na Facebooku – przykłady

Najczęstsze powody usunięcia konta na Facebooku to:

1) Konto zostało użyte do spamowania.

2) Administrator usunął konto, aby uniemożliwić komuś ponowne jego użycie.

3) Jeden z administratorów usunął konto, a także wszystkie jego wpisy i informacje.

4) Facebook zawiesił konto po stwierdzeniu naruszenia jednego z warunków korzystania z profilu na Facebooku.

5) Użytkownik sam usunął swój profil osobisty.

6) Użytkownik zmarł, a jego wykonawca usunął profil lub utrwalił go w pamięci, zazwyczaj z komunikatem o treści (tj. „W kochającej pamięci”)

7) Haker naruszył bezpieczeństwo poprzez złośliwe oprogramowanie na Twoim urządzeniu, dając im dostęp do Twoich kont i usuwając Twoje profile ze swoich serwerów.

Włamanie na Facebooka – jak tego uniknąć?

Włamania i ataki hakerskie są jedną z najczęstszych przyczyn utraty konta na Facebooku. Zanim powiemy Ci, w jaki sposób możesz odzyskać swoje konto, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, które mogą wpłynąć korzystnie na bezpie3czeństwo Twojego konta.

– Zmieniaj hasła co jakiś czas, aby hakerzy nie mogli ich łatwo odgadnąć;

– Użyj uwierzytelniania dwuskładnikowego;

– Upewnij się, że ich witryna jest na bieżąco z najnowszymi łatkami oprogramowania, aby wszystkie błędy zostały naprawione.

Jak odzyskać konto na Facebooku?

Bez względu na to, czy zapomniałeś hasła, ktoś włamał się na Twoje konto, czy ktoś inny przejął Twoje konto, poniższe kroki mogą pomóc Ci je odzyskać.

Krok 1: Wejdź lub utwórz nowe konto na Facebooku. Najłatwiej to zrobić, używając adresu e-mail innego niż ten, który próbujesz odzyskać. Może to być osobiste konto e-mail lub firmowy adres e-mail. Jeśli korzystasz z biznesowego adresu e-mail, upewnij się, że ma on ugruntowany związek ze stroną na Facebooku Twojej firmy i powinien mieć takie same dane kontaktowe, jak na innych platformach społecznościowych, takich jak Twitter, LinkedIn i Instagram itp.

Krok 2: Zaloguj się na nowe konto i przejdź do Ustawienia > Bezpieczeństwo i logowanie > Odzyskaj swoje konto .

Krok 3: Wprowadź ponownie stare hasło w wyskakującym okienku.

Jeśli kiedykolwiek utworzyłeś konto na Facebooku, ale zapomniałeś hasła lub nie mogłeś uzyskać dostępu do swojego e-maila w pliku, będziesz musiał odzyskać swoje konto. Istnieje kilka kroków, które możesz wykonać, aby odzyskać konto i nie wymaga to znajomości hasła.

Krok 1: Przejdź do strony logowania do Facebooka.

Krok 2: Wprowadź swój adres e-mail i kliknij „Nie pamiętasz hasła?”.

Krok 3: Wypełnij formularz, który pojawi się na następnej stronie, w tym wszelkie informacje uwierzytelniające z poprzedniego okresu (jeśli jest to możliwe) i kliknij „Prześlij”.