Tablety przemysłowe mają szerokie zastosowanie w przedsiębiorstwach produkcyjnych, sklepach czy organizacjach pożytku publicznego. Obecnie te zaawansowane urządzenia usprawniają procesy we wszystkich gałęziach przemysłu. Mobilne, wytrzymałe i wszechstronne tablety przemysłowe różnią się pod względem budowy i możliwości od popularnych tabletów konsumenckich. Co je dokładnie odróżnia? Jakie mają zastosowanie?
Tablety przemysłowe a konsumenckie – najważniejsze różnice
Z uwagi na przeznaczenie i specyficzne wymagania, tablety przemysłowe różnią się pod względem konstrukcji, możliwości i funkcji. Popularne modele tabletów konsumenckich służą głównie do przeglądania Internetu, czytania e-booków, grania czy słuchania muzyki. Natomiast tablety przemysłowe przystosowane są do pracy w trudnych warunkach i mają inne możliwości techniczne.
W obu przypadkach możliwe jest instalowanie dowolnych aplikacji, jednak wersje przemysłowe służą głównie do obsługi procesów, takich jak przesyłanie danych czy odczyt kodów kreskowych i znaczników RFID. Kupując urządzenia do firmy, należy zamawiać je w wyspecjalizowanych sklepach i wybierać tablety przemysłowe zwłaszcza uznanych producentów, takich ja: Honeywell, Geshem, Emdoor i Panasonic Toughpad.
Urządzenia te wyposażone są w wytrzymałe obudowy i wyświetlacze, są odporne na wstrząsy i upadki z dużej wysokości. Dzięki zaawansowanej i szczelnej konstrukcji są w stanie pracować w trudnych warunkach. Dobrze znoszą wilgoć, wodę, pył, śnieg, piasek oraz wysokie i niskie temperatury. Ich czytelny ekran zapewnia dobrą widoczność w słońcu. Dostępne są z popularnymi systemami operacyjnymi jak Windows i Android. Tablety przemysłowe są bardzo wydajne i szybkie, mają nowoczesne moduły łączności WiFi, LTE, a także GPS (w przypadku niektórych modeli). Sprawnie łączą się z komputerami stacjonarnymi, współpracują z drukarkami, czytnikami kodów kreskowych i innymi urządzeniami.
Przeznaczenie tabletów przemysłowych
Tablety przemysłowe służą w transporcie, hutach, magazynach, fabrykach i na budowach. Pomagają w kontroli procesów, ułatwiają zliczanie, komunikację i obsługę klientów. Bardzo dobrze sprawdzają się w handlu i logistyce. Umożliwiają szybkie naliczenie należności, a także sprawdzenie stanów magazynowych. Wspierają obsługę klientów w sklepach, urzędach i placówkach usługowych. Powszechnie stosowane są w budownictwie, energetyce, instytucjach bezpieczeństwa publicznego, a także w szpitalach, gabinetach usługowych, szkołach i uczelniach. Odpowiednio dopasowane do potrzeb danej instytucji wspierają pracowników i klientów, pomagają w ograniczeniu kosztów i przyśpieszają procesy. Wybierając tablety przemysłowe do firmy, takie jak na stronie: https://tabletyprzemyslowe.com/, trzeba dokładnie określić wymagania i przeznaczenie. Pozwoli to trafnie wybrać model, specyfikację i klasę urządzenia. Pomocą w wyborze zawsze służą też profesjonalne sklepy z certyfikowanymi urządzeniami.